11/22/2015

Biblioteczny kącik maluchaHej Kochani! Chciałam Wam dziś pokazać wspaniały kącik dla dzieci, który powstał niedawno w naszej bibliotece. Jest ona podzielona na dwie części, dorosłą i dziecięcą. Dziecięca część do tej pory miała malutki kącik, ale uczciwie powiem że nigdy mi się on nie podobał. Był ciasny i jakoś tak mało zachęcał do zabawy. Panie bibliotekarki oczywiście robiły co mogły, żeby dzieci miały jak najlepiej, ale przy braku funduszy było dość ciężko. Z pomocą przyszła akcja, o której pewnie słyszeliście w telewizji, "Tu mieszkam, tu zmieniam". Projekt wystosowany przez bibliotekę otrzymał dofinansowanie i teraz możemy cieszyć się tak wspaniałą przestrzenią. Kącik powstał w dotychczasowej czytelni dziecięcej. Jestem pod ogromnym wrażeniem. Wszystko jest przemyślane i przystosowane do potrzeb maluchów. Mój syn był zachwycony i nie chciał wyjść. Nie dziwię mu się. Jest cudownie. Nawet rodzice z maluszkami znajdą tu dla sieie miejsce, ponieważ jest kanapa i przewijak. Ogromne brawa!!! Inne biblioteki mogą brać przykład z naszej. Jak widać wystarczy tylko chcieć i dążyć do celu, a wszystko może się udać. Tak na koniec Wam powiem, że lubię chodzić do naszej dziecięcej biblioteki. Panie bibliotekarki zawsze polecają jakieś fajne książki dla małego i są bardzo otwarte, co rzadko się zdarza (przynajmniej ja mam takie doświadczenia).
Uściski kochani! Do następnego. Mam nadzieję, że uda mi się wyrobić z postem na temat naszego kalendarza adwentowego. Jeszcze nie wszystko mam gotowe. Uściski!
Ania

3 komentarze:

 1. Przepiękny kącik dla każdego malucha :) Pozdrawiam www.wiklinowakraina.blogspot.com <3

  OdpowiedzUsuń
 2. Ależ przyjemny zakątek. Dzięki takim miejscom dzieci na pewno chętniej sięgają po książeczki.
  Pozdrawiam :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Przepięknie. Powinno być więcej takich akcji i inne biblioteki powinny zatroszczyć się o swoich młodych czytelników. Pozdrawiam. eveline27@wp.eu

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2017 Skandynawska Weranda