6/15/2016

Asante Bikes...bambusowe rowerySezon rowerowy w pełni. Piękna pogoda sprzyja wycieczkom rowerowym. Uwielbiam to uczucie, kiedy można delektować się zielenią i słońcem podczas przejażdżki rowerem. Na rynku można znalźć coraz to piękniejsze rowery. Ostatnio poznałam nową markę - ASANTE Bamboo Bikes. Wspaniałe bambusowe rowery, które wyróżnia nie tylko piękny design, ale i piękna idea, która za nimi stoi: każdy zakupiony rower finansuje bezpośrednio stypendium dla jednego ucznia w Ghanie.


Rama Asante wykonana jest ręcznie z drewna bambusowego. Każdy klient może sam zaproponować design i kolorystykę swojego roweru (ciekawe czy jest opcja na miętę :))), a także umieścić na ramie swoje inicjały. To wszystko sprawia, że nasz egzemplarz jest unikalny.

Asante proponuje dwie kategorie jednośladów: linię city z miejskimi rowerami stworzonymi dla bardziej dynamicznej jazdy, oraz wersje klasyczne, które łączą ponadczasowy styl z nowoczesnymi technologiami. Każdy znajdzie coś dla siebie. Ja osobiście bardziej skłaniam się ku wersji klasycznej. Wygląda bardzo kobieco i minimalistycznie, z zarazem niesłychanie stylowo i nowocześnie.

Dzięki bambusowej ramie, Asante jest jednocześnie lekki i wytrzymały. Waga miejskiego modelu nie przekracza 12 kg! Czy jesteście sobie w stanie wyobrazić, że rower jest tak lekki? Wow! Czasami moja torebka waży jakieś 10 kg :))) Jestem pod ogromnym wrażeniem. Rama Asante, gwarantuje wytrzymałość porównywalną do stali, a dodatkowo lepiej absorbuje nierówności podłoża podczas jazdy. Bambusowe ramy zdają te same testy bezpieczeństwa co ich matalowe odpowiedniki, a firma Asante może pochwalić się certyfikatami ISO i EN wydawanymi przez laboratorium w Niemczech.

Kiedy patrzę na te rowery, to od razu nasuwa mi się jedno słowo: PIĘKNE! Widać z jaką dbałością i pasją zostały stworzone. Klasyka w nowoczesnym i dizajnerskim wydaniu, a jednocześnie miłość do natury. Każdy detal jest dopracowany. Wszystko zachwyca i sprawia, że na takim rowerze nie ma szans, abyśmy pozostani niezauważeni.Ale piękny design, czy lekka konstrukcja to nie wszystko. Te rowery to przede wszystkim cudowna idea! Możecie o wszystkim przeczytać na stronie Asante. Najistotniejszy jest fakt, że każdy zakupiony rower finansuje stypendium edukacyjne dla jednego ucznia w Ghanie, gdzie właśnie są produkowane bambusowe elementy tych wspaniałych rowerów.
Założycieli Asante w listopadzie 2015 roku rozpoczęli również inicjatywę społeczną AsanteEDU, która ma na celu rozwiązać problem nierównego dostępu do edukacji w Afryce dzięku użyciu nowych technologii. 
Wielkie brawa dla Asante! Można tylko brać przykład z takich inicjatyw. Świadomość, że kupując fantastyczny i piękny rower, który będzie nam służył przez lata, pomagamy wspierać tak szczytne cele, jest bezcenna.3 komentarze:

Copyright © 2017 Skandynawska Weranda