7/26/2017

Angielka
Na początku chciałabym złożyć życzenia wszystkim Aniom, które do mnie zaglądają. Dużo słońca i uśmiechu dla Was. Ja dziś świętuję z widokiem na cudowne kwiaty. Zapach słoneczników unosi się w domu. Taki piękny bukiet do mnie trafił, a w nim właśnie słoneczniki, alstremeria, chryzantema, irys i przewiercień. Bukiet pełen lata, słońca i ciepła. 

A na stole nowa książka, która miała premierę kilka dni temu. "Angielka" Katherine Webb to już kolejna książka tej autorki. Przyznam, że nigdy wcześniej nie wpadły mi w ręce jej książki, ale muszę nadrobić, bo bardzo przypadła mi do gustu jej twórczość. Bohaterka powieści Joan Seabrook, to świeżo upieczona archeolożka, która spełnia marzenie swojego życia o wizycie w Arabii i udaje się do starożytnego miasta Maskat. Wyjeżdża razem z narzeczonym, mając nadzieję, że uda jej się zapomnieć o rodzinnych smutkach. Jednak jej wyjazd nie przebiega tak jak sobie zaplanowała, tym bardziej w kraju, gdzie właśnie trwa wojna. Bohaterka ma zamiar spotkać się z pionierką i odkrywczynią, Maude Vickery, którą Joan ogromnie podziwia. Vickery jest pierwszą kobietą, Angielką, która udała się w głąb pustyni. Seabrook nie ma nawet pojęcia, jak bardzo ta wizyta odmieni jej życie. Obie kobiety zaczyna łączyć przyjaźń, a Joan daje się wciągnąć w wir przygód. Poznaje też tajemnicę z przeszłości Maude, którą ta do tej pory ukrywała przed wszystkimi.

Powieść pełna egzotyki, która kojarzy mi się z baśniami "Tysiąca i jednej nocy". Mimo to pozostaje realna i współczesna. Jest również lekka i wciągająca. Doskonale trzyma w napięciu, tak że nie można się od niej oderwać, póki nie dobrnie się do końca. "Angielka" jest doskonałą okazją do poznania historii i kultury mieszkańców Półwyspu Arabskiego. Autorka w piękny sposób opisuje zarówno krajobrazy, jak i emocje głównych bohaterek. Opowiada dwie wspaniałe historie, których stajemy się częścią. To piękna powieść o silnych kobietach i ich przygodach, w środowisku bardzo im nieprzyjaznym. Jak dla mnie genialna na letnie wieczory.
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © 2017 Skandynawska Weranda