7/12/2017

Panele dekoracyjne do komód IKEA, czyli jak szybko zmienić wygląd komodyDrobne zmiany, duży efekt. To jest to co lubię najbardziej. Kiedy wprowadzaliśmy się do naszego mieszkania kupiliśmy w IKEA najprostsze białe meble. Po pierwsze były uniwersalne, a po drugie były tanie, co miało wówczas ogromne znaczenie. Bardzo często pytacie o to skąd mamy nasze komody, a odpowiedź jest banalna. Zwykła seria MALM, która jest uwielbiana przez wiele osób właśnie za prostotę. Pasuje do wielu wnętrz, zwłaszcza tych minimalistycznych i skandynawskich. Salon, pokój dziecięcy, jadalnia - tak właściwie to wszędzie świetnie się sprawdzi. Proste, białe meble są doskonałą bazą do wszelkich wnętrzarskich wariacji. Jeśli znudzi Wam się jakiś styl, czy kolorystyka, to nie ma problemu. Na takiej bazie możecie łatwo, a także niedrogo zbudować zupełnie nowe wnętrze.

Mimo, że nasze komody uwielbiam od lat, to jednak miałam ochotę na małą zmianę. I tu z pomocą przyszły genialne panele do mebli IKEA, pochodzące ze sklepu AŻUROVE (tutaj). W sklepie znajdziecie całą masę wzorów, które świetnie się sprawdzą w dorosłych wnętrzach, jak i w pokojach dziecięcych. Panele dostaniecie w białym kolorze, ale można je bez problemu pomalować przy pomocy farby w spreju. Są one bardzo lekkie, dostępne w dwóch grubościach 3 i 5 mm. Możecie je przykleić zarówno przy pomocy kleju, który dostaniecie w sklepie, jak i przy pomocy taśmy. Ja wybrałam tę drugą opcję, bo sami wiecie, że lubię zmiany. Nigdy nie wiadomo, kiedy zatęsknię za gładką powierzchnią komód :) Panele są dostępne dla komód IKEA z serii:MALM, HEMNES, RAST, KOPPANG, KALLAX. Możecie również zamówić panel na wymiar, jeśli posiadacie jakiś inny mebel. Można go więc użyć do ozdoby lustra, czy jakiejś innej powierzchni. 

Ja jak na razie jestem na tak. Przyklejenie paneli zajęło mi chwilę, a efekt jest świetny. Komoda od razu wygląda jak mebel z dużo wyższej półki. Tak myślę, że fajnie by też wyglądały, gdybym na środku tych krzyżyków dodała czarne uchwyty.

Bardzo jestem ciekawa jak się Wam podoba takie rozwiązanie? 

1 komentarz:

Copyright © 2017 Skandynawska Weranda