11/19/2017

Bądź pięknie zorganizowanaPlannery i różne kalendarze, to coś co bardzo lubię. W sumie nie umiem już się obyć bez takiego narzędzia organizacji czasu. Zazwyczaj kupuję gotowe, ale chyba jeszcze żaden nie dopasował się do moich potrzeb w stu procentach. Ostatnio zapoznałam się z systemem organizacji, przy pomocy Bullet Book. Słyszeliście o tym?

Jest to rewolucyjny system, który łączy w sobie dziennik, organizer i notes.

"Bullet Book. Bądź pięknie zorganizowana" to książka stworzona przez Davida Sindena, który jest autorem światowego bestsellera The Little Book of Calm Colouring. Bullet Book został bardzo pięknie wydany i z pewnością zainteresuje fanów kreatywnego planowania.
Z Bullet Bookiem nie musimy zaczynać od początku roku, możemy zacząć go prowadzić od razu, dowolnego dnia. Na początku zabieramy się za personalizację dziennika. zaczynamy od bieżącego miesiąca. Porządkujemy zadania w ciągu roku i w ciągu miesiąca. Do wszystkiego używamy znaczników - do zrobienia, do dokończenia, pilne, do przekazania, zrobione/anulowane. Pomagają one znacznie usprawnić organizację.
Mamy również część "Moja skarbonka", gdzie możemy przeanalizować swoje finanse, a także część "Czas dla mnie". Z książką stworzymy m.in. listę wyzwań, listę rzeczy które chciałabym otrzymać, listę książek do przeczytania, filmów do obejrzenia, zaplanujemy swoją dietę, a nawet zrobimy porządek w torebce ;)
Bullet Book dużo miejsca poświęca samorealizacji, osiągnięciu równowagi w życiu , realizacji marzeń, dbaniu o zdrowe nawyki. To taki papierowy motywator, który nam zawsze towarzyszy. Znajdziemy w nim dużo cytatów i zadań, które pomogą nam dążyć do naszych celów.

"Twój rok z Bullet Bookiem" to natomiast poradnik, jak korzystać z tego systemu organizacji. Szata graficzna jest trochę inna niż w przypadku wcześniejszej pozycji. Jest on pełen inspiracji, przykładów, wzorów. W tej książce znajdziemy ćwiczenia jak zaplanować swoje cele. Jest tu też znów mnóstwo wskazówek jak pracować nad własną osobą. Co robić, aby stać się lepszą wersją siebie, poprzez umiejętność dobrego planowania i pozbywania się złych nawyków. Osobiście bardzo mi się podoba "lista pięciu rzeczy". Pracuj mądrzej, a nie ciężej - bardzo dobrze przesłanie :)

Myślę, że to książki, które spodobają się tym z Was, które lubią takie kreatywne tematy. 
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © 2017 Skandynawska Weranda