11/07/2020

Wieczorne rytuały


Stres ostatnich miesięcy, który dopada mnie w dosłownie każdej sferze życia nie jest dobrym sprzymierzeńcem dla dobrego snu. A ja jak nigdy potrzebuję tego snu, żeby zregenerować ciało i umysł.

Zdarza się Wam zasnąć i obudzić w środku nocy, a gonitwa myśli skutecznie krzyżuje ponowne zaśnięcie? Ja tak mam ostatnio bardzo często. Otwieram oczy o godzinie 2 i choćbym nie wiem jak się przed tym broniła, to zaczynam myśleć o wszystkich rzeczach, które mam do zrobienia w dniu następnym. Żegnaj wypoczynku, witajcie worki pod oczami!

Obiecałam sobie zmienić moje wieczorne rytuały. Dawniej lubiłam przed zaśnięciem pobuszować po necie, zajrzeć na insta czy skoczyć na jakąś promkę w ulubionych sklepie internetowym. Przyznam, że nie jest to najmądrzejsze posunięcie, jeśli ma się problemy ze spaniem, ale ciężko porzucić pewne przyzwyczajenia.

W tej chwili staram się wykorzystać ten czas na czytanie książki, w towarzystwie jakiejś wyciszającej herbaty. Lista książek do przeczytania, która czeka na półce jest dość spora. Doszła do tego teraz książka, która swoją premierę będzie miała 12 listopada - "Nic się nie dzieje", autorstwa Kathryn Nicolai, twórczyni podcastu "Nothing much happens". Kathryn na kartach książki podsuwa nam pełne uroku opowieści, idealne przed snem. Książka zawiera nie tylko kojące opowiadania, ale okraszona jest również pięknymi ilustracjami, pomysłami na relaksujące rytuały i relaksujące medytacje, a także przepisy na pyszne co nieco. Kathryn ma w tym temacie dość duże doświadczenie, bo od wielu lat jest nauczycielką jogi i medytacji. Jej książka ma niepostrzeżenie rozwinąć w nas większą uważność i empatię do nas samych, złagodzić nadwyrężone nerwy i pozwolić wyrobić dobre nawyki wspomagające zdrowy i spokojny sen. 

Tego mi w tej chwili najbardziej potrzeba. Jeśli Wam również to zostawiam Wam namiar na tę książkę, a także małą inspirację do stworzenia sobie swojej oazy relaksu. Takie umilacze sypialnianej przestrzeni nigdy nie zaszkodzą ;)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2017 Skandynawska Weranda